Hlavní navigace

Nájem movité věci s možností odkupu

• (neregistrovaný) 86.49.89.---

26. 1. 2010 9:26

Dobrý den, v roce 2008 byla sepsána smlouva na nájem movité věci (kopírka) s možností odkupu. Splátkový kalendář je na 48 měsíců, s tím, že 36 měsíců se splátka skládá z nájmu a z odměny za služby (plus DPH v 19%). Ve smlouvě je sjednáno i dodání spotřebního materiálu (tonery a nějaké další příslušenství, které se používáním opotřebovává....nesmíme překročit určitý limit kopiií) Při překročení by nám byla účtována nějaká částka (dle smlouvy) Dalších 12 měsíců již ve splátce není zahrnuto nájemné, ale pouze ty odměny za služby - právě tato částka zohledňuje to, že nám dávají zdarma tonery atd. Po doplacení máme ve smlouvě, že nám bude kopírka nabídnuta přednostně za 1000 kč plus DPH. Doteď jsem se domnívala, že se nás změna sazeb netýká (uzavřeno v roce 2008)....nedostali jsme ani nový splátkový kalendář, takže jsem se ve své domněnce utvrdila :-), v lednu jsme zaplatili další splátku a najednou buch, dnes nám přišel nový splátkový kalendář s 20% DPH. Je to správně, co myslíte....předpokládám, že se ta firma těmito pronájmy běžně zabývá a že by měla vědět, co dělá.....mám také trochu hokej v pojmech finanční, operativní nájem....
    Pokud by to náhodou bylo špatně a mělo zůstat 19 procent DPH, je to můj problém? Mohu normálně uplatňovat 20% DPH - domnívám se že ano i když si myslím, že náš splátkový kalendář měl zůstat původní. Děkuji moc za reakce a za jakýkoliv odkaz.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).