Hlavní navigace

Sociální bydlení

• (neregistrovaný) 212.111.4.---

4. 2. 2010 0:10

V roce 2007 jsem získal stavební povolení na RD o podlahové ploše cca 380m2 (sklepy cca 60m2, přízemí a podkroví cca 250m2 a dvojgaráž + místnost nad dvojgaráží cca 70m2). Tímto jsem se v roce 2008 stal majitelem domu nepatřícího do kategorie sociální bydlení a spadám do vyšší sazby dph. V roce 2007 se postavila hrubá stavba, pak se dům zakonzervoval, byl jsem skoro 2 roky v cizině. Nyní jsem se vrátil a chci dům dokončit. Jak by se dalo vyhnout vyšší sazbě dph? Napadají mě dvě možnosti. (1) Z různých vysvětlení na netu jsem pochopil že do podlahové plochy domu se nezapočítává garáž mimo dům, co to znamená přesně? Moje garáž je přilepená k domu --- má společnou jednu stěnu ale není zde průchod do domu. Počítá se do podlahové plochy domu. (2) Mistnost nad garáží je propojena v 1 patře dveřmi s domem a ve stavebním povolení definována jako HOBY MISTNOST. Napadá mě projít kolečko na SÚ a změnit definici této místnosti na půdu (mistnost stavebně nevyužitá) a nijak ji nevyužívat. Pokud v budoucnu budou děti nebo někdo chtít místnost užívat - projít další kolečko na SÚ a tuto místnost legalizovat. Díky za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).