Hlavní navigace

Zálohy na důchodové pojištění OSVČ

  • (neregistrovaný) 213.180.53.---

    11. 2. 2010 19:28

    Prosím nějakého odborníka na zákony,aby mne vyvedl z omylu.
    Zákon 589/1992 ve znění...říká:
    §5b odst.1
    Vyměř.základem OSVČ je částka kterou si určí,ne však méně než 50 % daňového základu;

    §14 odst.2
    U osoby samostatně výdělečně činné, která vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v předcházejícím kalendářním roce, činí výše měsíčního vyměřovacího základu 50 % z částky rovnající se průměru, který z daňového základu podle § 5b odst.1 za tento rok připadá na jeden měsíc...

    Může si tedy určit vyšší základ nebo ne?

    §14a odst.2
    OSVČ může platit zálohy na delší měsíční období...

    Může ale nemusí

    Podle čeho tedy rozhodla OSSZ že vyšší platby jsou zálohou na další období a že uhrazené částky nejdou použít na úhradu za rok 2009?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).