Hlavní navigace

Přeprava zboží !

  • (neregistrovaný) 85.132.151.---

    12. 2. 2010 7:25

    Čím víc to studuju, tím míň tomu rozumím, už ani nevím, jestli jsme to loni dělali správně, ale poradte prosím ohledně r.2010 :)

    Na ř 21 vše dle §9/1 – tedy když je příjemce povinen odvést daň i případy kdy není (přeprava při dovozu a vývozu)
    Do souh.hlášení – jen tu část z ř.21, kdy má příjemce ve své zemi povinnost odvést daň (přeprava po unii) Nebude problém, že se ř.21 neshoduje s částkou v SH ???
    Taky se mi nějak nezdá prý aktualizovaný formulář k DPH č.16 – někde by tam měl být snad uveden odkaz na §9/1 ? nebo bude ještě formulář nový ?
    Př.
    Česká spedice přeprava pro poláka: z Pl do Ukrajiny: jde o § 9/odst 1 uvedu jen na ř.21, v SH neuvedu, na ř.25 neuvádím nejde o §69 protože místo plnění není v ČR ??
    Př.
    Česká spedice pro čecha: přeprava z ČR na Ukrajinu, zajištujeme jen český úsek, jde vůbec o přepravu při vývozu ? Odvést DPH ? doufám v §69 , v tom případě uvedu jen na ř.25
    Př.
    Česká spedice pro čecha: přeprava z ukrajiny do čech přes polsko, fakturujeme polský úsek, jde o § 69 ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).