Hlavní navigace

Prodej s.r.o. - jak zdanit u FO?

  • (neregistrovaný) 80.87.181.---

    9. 3. 2010 12:18

    Chtěl bych si ověřit, zda postupuji správně.

    FO, jediný společník, prodala "svoje" s.r.o.

    Základní jmění = 100.000, prodejní cena = 500.000. V roce 2009 bylo zaplaceno 300.000, zbytek (200 tis.) bylo doplaceno v roce 2010.

    Základ daně § 10:

    rok 2009: 300 - 100 (nabývací cena) = 200 tis.
    rok 2010: 200 - nula = 200 tis.

    Je tomu opravdu tak? Děkuji

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).