Hlavní navigace

Účtovat DPH při odvozu zákazníka na Slovensko?

  • (neregistrovaný) 212.80.64.---

    29. 3. 2010 9:35

    Dobrý den,
    mám koncesní listinu na "taxislužba" i na "mezinárodní smluvní přepravu osob". Název v uvozovkách je přesný ze ŽL.Povezu-li zákazníka např. do SK nebo Rakouska mám mu naučtovat DPH? Nebo se DPH neúčtuje pouze kdybych jel pro zákazníka na Slovensko a vezl ho po Slovensku nebo třeba ze Slovenska do Rakouska. Jsem občanem ČR a plátcem DPH. Sídlo podnikání Kyjov(ČR)

    Ja jsi to mám vyložit...??? Po svém, že do ciziny to budou mít zákazníci bez DPH?

    Zákon 235/2004 § 70 Osvobození přepravy osob
    Přeprava osob a jejich zavazadel mezi jednotlivými členskými státy a dále mezi členskými státy a třetími zeměmi, včetně služeb přímo souvisejících s touto přepravou, je v tuzemsku osvobozena od daně s nárokem na odpočet daně. Za služby přímo související s touto přepravou osob se považují zejména služby zajištění přepravy osob jménem a na účet jiné osoby, prodej přepravních dokladů, vystavení dokladů, vytvoření rezervace a její změna a výměna přepravních dokladů. Tato přeprava je osvobozena, i když je prováděna osobami, které jsou registrovány k dani v jiném členském státě, nebo zahraniční osobou povinnou k dani. Zpáteční přeprava se považuje za samostatnou přepravu.

    Děkuji MP

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).