Hlavní navigace

Daňové přiznání - polák

  • (neregistrovaný) 85.160.89.---

    12. 3. 2010 10:38

    Dobrý den. Poprvé budu dělat daňové přiznání nerezidentovi a moc si s tím nevím rady.

    1. Musí vést účetnictví? Dle zákona o účetnictví §1 odst 2b - zákon se vztahuje na - zahraniční osoby, pokud na území České republiky podnikají nebo provozují jinou činnost podle zvl. práv. předpisů... Sice jsem někde četla, že mívají i DE, ale podle tohoto ustanovení se mi to nezdá.

    2. Slevu na poplatníka mu uplatním. Ostatní slevy ne, protože obchod byl provozován od prosince a to nebude 90% příjmů. Je to tak?

    3. Jaká tam jsou prosím další úskalí? Udělám účetnictví a z toho přiznání pro fyzické osoby, jako jiným? S tím, že tam pouze zatrhnu na přední straně kód státu pro nerezidenty. A jinak tam žádné rozdíly nejsou? Ke zdravotnímu a sociálnímu se tady nepřihlásil, tak s tím nemusím dělat nic, že?

    Moc předem děkuji každému za radu. Fakt už nevím co s tím ...

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).