Hlavní navigace

Exekuce z brigády

  • (neregistrovaný)

    13. 3. 2010 8:12

    Dobrý den,
    obracím se na Vás s prosbou o radu co říká zákon o exekuci na mzdu z brigády.Jde mi o to že mám HPP a z tohohle platu se mi strhává exekuce nepřednostní.Beru tam 10280 kč.Bohužel jsem nucenej kvůli ranním směnám které začínaj od 4 hodin jezdit autem protože vlak ani bus mi nejezdí. Dojíždím do zaměstnání 80 km každý den 6 dní v týdnu jen za benzín dám necelých 5 tisíc a auto které mám na leasing platím 1570 kč. Takže jen naklady na dopravu jsou 6500kč.Když to odečtu od mzdy tak na jídlo a to ostatní mě zbyde 3780kč.Vzhledem k tomu že auto není nejnovější musím do něj cpát peníze.A tak jsem peníze na opravy musel hledat v jiném zdroji příjmu.A tak jsem si našel brigádu. Jenže exekutor na tento příjem přišel a zabavil mi celou částku. Když jsem volal do agentury která mě zaměstnávala proč mě nepřišla mzda bylo mi řečeno že mzdu zaslali exekutorovi na uhradu pohledávky.A tak jsem kontaktoval toho exekutora proč mi nenechali tu nezabavitelnou částku.A bylo mi řečeno že nezabavitelná částka je jen u HPP a pokud bych mimo HPP měl třeba 3 brigády tak tam může zabavit celou výplatu. Tak by mě zajímalo jestli ten exekutor měl pravdu.Já sice pročítal zakoník práce ale tam se mluví o mzde ale brigádě jako takové moc ne. Přece je jasný že když dělám dvě zaměstnání tak mám zvýšený i výdaje.
    Další dotaz: je trestné když pohledávku od jedný společnosti vymáhají 2 rozdílné exekutorské firmy? Když jsem je na to upozornil tak se sice dohodly kdo to bude vymáhat.Ale ta co byla vyrazena po mě žadá zaplacení nakladů .Neměla by to požadovat spíše po společnosti která si možná nevědomky(ale možná i schválně) na jeden dluh najala dvě rozdílné společnosti?
    Předem děěkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).