Hlavní navigace

opravné položky k pohledávkám

  • (neregistrovaný) 83.208.170.---

    15. 3. 2010 10:57

    Pokud máme nepromlčené pohledávky za jednou společností v celkové výši 1.750 tis. Kč a od jejich splatnosti uplynulo již více než 36 měsíců, činíme úkony k jejich uhrazení (přihlášení k likvidátorovi, soudní řízení atd.), posuzujeme každou pohledávku zvlášt (pohledávka je celkem ze čtyř faktur, z nichž jedna je ve výši 197 tis. Kč ostatní jsou nad 200 tis. Kč), nebo můžeme OP udělat z celé částky najednou? Jde mi o to zda u té pohledávky ve výši 197 tis. Kč vytvořit OP podle §8a, odst. 2, písm. e) zákona 593/92 Sb a u ostatních dle §8a, odst. 3, písm. f) a nebo si s tím nelámat hlavu a udělat všechny OP podle toho písm. f)?

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).