Hlavní navigace

Můžu odepsat i daňově?

  • (neregistrovaný) 82.114.223.---

    23. 3. 2010 9:14

    Dobrý den, potřebovala bych poradit v oblasti odpisů. Jedná se o to, že firma koupila na konci roku spoluvlastnický podíl na nemovitosti, právní účinky vkladu vznikly v prosinci 2009.

    Tento spoluvlastnický podíl na domě je ve výši 1/2. Dům (spoluvl. podíl) jsme zařadili do obch. majetku společnosti, jsme vlastníky, takže dle zákona můžeme odepisovat. Avšak tento dům nebude zatím pronajímám a neslouží ani k jiné podnik. činnosti - prostě ho jen máme v majetku a časem se uvidí, co s tím. A teď nevím, jesti si můžu uplatnit daň. odpis, protože tento majetek se nebude vztahovat k zajištění zdanitelného příjmu - §26, odst. 5. Nebo to chápu špatně a daň. odpis normálně uplatním? Jak správně postupovat?

    Děkuji za názory.

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).