Hlavní navigace

insolvence-povinnost účetní

• (neregistrovaný) 213.155.35.---

25. 3. 2010 11:29

Dobrý den,vrátila jsem se zpět po RD do firmy OSVČ (daňová evidence)a po půl roce byla nařízená insolvence.Jelikož majitel firmy vedl a nevedl účetnictví a já musela nějak navázat,tak z toho nemám dobrý pocit.V lednu jsem dala výpověď a majitele odvezli před měsícem s infarktem a je na tom špatně.Teď se řeší insolvence,prodej majetku atd...je to vážně hrozný,ale nevím jestli můžou do toho zafigur.i mne,když vlstně jsem tam 3 roky nebyla,závěrky atd.kočka přede mnou neudělala a účetnictví se válí teď na baráku,kam já nemám přístup.Neměla jsem ani možnost dokončit rok 2OO9,protože jeho žena vše hned odvezla včetně PC.Navíc jsem si vědoma,že jsem to byla já,kdo vymáhal za něho peníze a tudíž i když jsem je předala majiteli,jsou na dokladech mé podpisy.No,prostě,jestli mě nemůže někdo napadnout za to,že jsem si je třeba nechala(i když ve firmě,kde se hlídá každá příchozí koruna to ani není možné).
    Už mám novou práci a tohle mi dělá hrozné starosti.Ani jsem neměla možnost dodělat resty,které jeho odchodem a stylem práce byly všude.Chápete(gambler:-(.
    Prosím poraďte,paní na F.ú.mě uklidnila,že si za firmu jako OSVČ zodpovídá jen a jen on sám,ale díky tomu,že to není dodělané,mám špatný pocit.děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).