Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
19. 5. 2011 6:20
Dobrý den, mám trochu zamotaný problém:
Naše mateřská firma v Německu chce dodávat jiné německé firmě své výrobky, ale z důvodu svého "dobrého" jména chce tyto obchody uskutečňovat přes svou dceru v ČR (nás), kde jsou de facto tyto výrobky vyráběny.
Chtějí to provádět takto komplikovaně:
Německá firma pošle Dceři objednávku, ta objedná dané výrobky u své Matky. Matka nechá vyrobit v Dceři, Dcera zašle výrobky německé firmě.
Ale teď fakturace:
Matka vyfakturuje Dceři výrobky na základě objednávky, Dcera fakturuje Matce práci+materiál jako při jiné výrobě pro Matku (také podloženo objednávkou). Nakonec Dcera vyfakturuje německé firmě.
Snad to má alespoň trochu hlavu a patu (my jsme z toho docela zamotaní, ale matka je holt matka...).
Jde mi hlavně o to, zda mohu Matce i německé firmě fakturovat bez DPH, když jdou výrobky do SRN vlastně jen jednou. (všichni jsou plátci)
Poradí, prosím, někdo? Děkuji předem všem za ochotu!