Hlavní navigace

Start živnosti

• (neregistrovaný) 93.181.108.---

6. 6. 2011 20:23

Dobrý den,byla jsem na FÚ pro reg. formulář - volná živnost e shop neplátce dph, při zaměstnání, tedy vedlejší, vše mi pěkně vysvětlili, takže s vyplněním formuláře nemám problém,vyplněný formulář donesu, vzp a ossz zajistí samy, následně mi dají výpis ze živnostenského rejstříku ( náhrada ŽL ), a mohu začít s živností.Prosím o vysvětlení, nemám ještě všechno připraveno a nerozumím tomu,když ohlásím nyní živnost, tím začnu provozovat živnost, ale e shop spustím např. až za dva tři měsíce, je pro mne výhodnější registrovat se u pojišťoven a u Fú už nyní, když nebudu mít ony dva tři měsíce stejně žádné zisky? A v čem?
    A je mou povinností ohlásit začátek živnosti v zaměstnání, roční zúčtování daně si už léta stejně dělám sama.

A ještě jedna otázka, při oznamování zahajení činnosti,musím doložit výdělek za r. 2010, že mám v zaměstnání více jak 96.tis hrubého?Tím pádem nemusím platit zálohy na soc. pojištění? A ossz a vzp se budu zabývat až na začátku r.2012 při ročním zúčtování daně, kdy si pak vyžádám od zaměstnavatele potvrzení o příjmech za r.2011?
    A kde mám případně výdělek doložit na pojišťovny, nebo na Fú?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).