Hlavní navigace

Mohu si upřesnit info o vozu v sro?díky

 • (neregistrovaný) 88.101.179.---

  7. 6. 2011 13:02

  Dobrý den,
  našli jsem zde na diskuzi rady ohledně auta ve firmě sro, nekdy ty odpovedi nebyly docela jasné a někdy došlo i k polemice mezi odpovídajícími bez konečného rozhřešení. Proto se omlouváme, že se zase ptáme. Vysvětlení situace je následující:
  nová firma ABECEDAsro, čtvrtl.plátci DPH.
  Manželka je tam jednatel (ale bez příjmu), je zaměstnaná u jiné firmy jako zaměstnanec a do toho ještě podniká na ŽL, není plátce DPH. knihu jízd si píše jen za služební km. výdaje pak v dan.přiz. uplatnuje paušálem.

  Manžel je společník v sro, je v ABECEDAsro i nově zaměstnán a do toho podniká na ŽL, není plátce DPH. knihu jízd si píše jen za služební km. výdaje pak v dan.přiz. uplatnuje paušálem.

  Manželka vlastní auto(odhadní cena 80000kč), je psaná ve velkém TP a platí ročně SD, protože auto oba vykazují ve svém podnikání na ŽL.

  Manžel začal používat auto i v sro a potřebují si tedy uplatnit výdaje a DPH. auto ale nechtějí zařadit do majetku sro.ani nechtějí paušální výdaje.

  Dle všech informací se rozhodli, že manželka udělá pronájem auta jako obyč.osoba (ne jako živnostník) za 2tis měsíčně do sro. Tím pádem si sro bude uplatnovat DPH u pohon.hmot, za servis, myčku, parkovné, pneumatiky apod. Také bude sro vést knihu jízd pouze na služební km. Když jede manžel na služebku na víc než 5hod dostane dietu.
  Je to tak z účetního a danového hlediska správně? nebo na co si mají dát pozor či změnit?moc děkujeme

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).