Hlavní navigace

Obchod ZAH-tuz-tuz-JČS

  • (neregistrovaný) 90.179.160.---

    18. 7. 2011 14:05

    Prosím o podobnou zkušenost. Firma tuzemská nakupuje zboží z Ukrajiny (dodavatel), fakturuje další tuzemské firmě, která fakturuje do Belgie, kde je místo plnění tj. zboží putuje přímo z Ukrajiny do Belgie. Vše je smluveno a podloženo. Je poskytnuto cel.úřadu DIČ belgického odběratele. Na fakturách je vždy stejný předmět plnění tj. název zboží, a počet MJ, jen k ceně za jednotku si firma přičte svou marži. Důvody tohoto čtyřstranného obchodu jsou obodstatněné tj. plnění dodávek velkého objemu zboží sháněním od různých dodavatelů, kdy není vhodná fakturace za zprostředkování.
    Nákup z Ukrajiny neuvádíme v DAP, jen ř 32; tuzemskému plátci fakturujeme s DPH ř.1,2; on fakturuje Belgii bez DPH (§64).
    Je to správný postup? Týká se objem nákupu z Ukrajiny řádku 32 tj. §71g?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).