Hlavní navigace

Změna u nároku na odpočet §74, §79

  • (neregistrovaný) 89.111.77.---

    25. 7. 2011 9:04

    Dobrovolná registrace k dph 29.6.2011, od r.2011 nákup od plátce a prodej (vývoz) zboží, na skladě teda není zboží (není obch. majetkem) ale jedná se o vývoz - tedy osvobozeno od DPH, nebylo by možné nárokovat zpět DPH?
    Je vůbec možné odečítat za zboží dle §79?
    Celý vývoz totiž firma páchala kvůli tomu odečtu dph na vstupu, mezi tím ale FU zrušil registraci o čem nedal žádné vyrozumění (jeden zmeškaný hovor z jejich skrytého čísla - nic víc) Takže firma nakupovala a vyvážela a zaregistrovala se nově teda až v 2.Q.
    Nevím, jak z toho ven . . . chtěla bych nárokovat dph vstup, jelikož to bylo plánované jako zisk z celého vývozu . . .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).