Hlavní navigace

DPH při prodeji osobního automobilu ???

  • (neregistrovaný) 85.162.135.---

    27. 7. 2011 11:26

    Dobrý den,

    už se tu daná věc řešila, ale s poměrně nejdnoznačným výsledkem...

    Naše firma (plátce DPH) koupila v roce 2010 (tedy po 1.4.2009) osobní auto od NEPLÁTCE dph, který ho koupil jako nové v roce 2006 (tedy před 1.4.2009). Budeme my nyní odvádět dph při prodeji? Já se domnívám, že nejspíš ano, protože přechodná ustanovení (a stejně tak výklad koordinačního výboru - kde MF výslovně hovoření o úpravě závěru ve smyslu tom, aby se osvobození týkalo osobních aut, kde nemohl plátce uplatnit odpočet podle § 75/2) se na danou sitaci nevztahují...

    A jak by vypadala stejná situace při prodeji auta pořízeného stejným způsobem (tedy od NEPLÁTCE) ne v roce 2010, ale v roce 2008?


    Díky za každý názor a praktickou zkušenost

    RL

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).