Hlavní navigace

Dodatetečné dan.přizn. kvůli insolvenci?

  • (neregistrovaný) 79.98.73.---

    17. 10. 2011 16:12

    Dobrý den,

    je možné vytvořit opravné daňové přiznání, kvůli insolvenci?
    Máme odběratele v insolv. řízení do kterého jsme se přihlásili v roce 2010, je to dohromady 180tis, ale nebyli na tuto částku udělány v roce 2010 opravné položky ve výši 100%. Dle zákona se musí udělat udělat opravné položky ve výši 100% v roce přihlášení do konkurzu a po skončení konkurzu se mohou tyto faktury 100% daňově odepstat. Když jsme toto neudělali, můžeme sice postupovat podle §8a, kdy si odepíšeme daňově ale jen 20%. Radil jsem se z několika daňovými poradci, ale každý mi trvrdí něco jiného. Jeden říká, že pokud jsme to prošvihli v roce 2010 (ty opravné položky)´nemáme nárok na opravné daňové přiznání a máme postupovat podle §8a, druhý tvrdí, že pohledávky můžeme odepsat daňově po skončení konkurzu i bez opravných položek... Máte s tím někdo prosím zkušenosti?
    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).