Hlavní navigace

Spoluprac. os. x fakturace mezi manžely

• (neregistrovaný) 213.211.60.---

18. 10. 2011 9:47

Dobrý den , mám širší dotaz.
    manžel pracuje na HPP a zároveň je OSVČ na VPP. Je plátce DPH.
    Já jsem na rodičovské dovolené. Mám také živnostenský list, ale momentálně neprovozuji žádnou činnost. A teď k hlavnímu problému. Chci začít znovu doma tvořit - šperky, obrazy apod. a zároveň vytvořit eshop s výtvarnými a rukodělnými materiály a potřebami. Vzhledem k tomu, že manžel je plátce DPH, což já neplanuji, je určitě lepší eshop založit na něj. Ale co teď s tou tvorbou:
    pro mně nejjednodušší by bylo, aby vše bylo na manžela, ale zároveň se nechci stát jeho spolupracující osobou, protože by si mně nemohl odečíst odpočet z daní a nemá takové příjmy, aby jsem se vyplatila jako spolupracující osoba. jde vůbec, abych vlastně takhle tvořila, ale nebyla vedená jako spolupracující osoba?

Další možnost je ta, že si obnovím svou činnost. Je, ale možnost, že budu materiál odebírat od manžela a on mně to bude fakturovat za stejné ceny jako ve svém eshopu popř. třeba s 10% slevou jako velkoobchodní? Jedná se mně o to, abych nemusela zvlášť odebírat věci z velkoobchodu a tudíž neplatila 2x poštovné (jeden balík manžel pro eshop a druhý já pro tvorbu), stejně tak, při odebírání většího množství zboží jsou další ceny, čehož já bych asi hůře dosáhla.

Doufám, že jde z textu pochopit co jsem chtěla říct :-) Předem děkuji za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).