Hlavní navigace

Registrace v SR, přiznání k DPH?

• (neregistrovaný) 90.182.146.---

21. 10. 2011 11:53

Dobrý den,

ráda bych se zeptala někoho, kdo s tím má zkušenosti - převzala jsem českou firmou registrovanou k DPH v ČR i SR, kam cca jednou za dva roky jezdí prodávat na veletrh do Nitry.
    Přiznání k DPH se tu dělalo jen české, krom období, ve kterém se konal veletrh - pak se vypracovalo i přiznání DPH na Slovensku.

Teď, po letech kdy ani bývalý účetní a ani já jsme neřešili drobné výdaje našich obchodních zástupců na Slovensku - když například jeli za zákazníkem do Bratislavy služebním autem a koupili si PHM tam, zaúčtovala jsem to jako doklad z cizí země, bez nároku na DPH - mi bylo řečeno poradenskou firmou, že skrze registraci na Slovensku jsme měli posílat k takovýmto výdajům přiznání k DPH do SR - tedy si vlastně uplatnit nárok, ač jsme tam třeba celý rok nic neprodávali.

Jde mi o to, zda je to skutečně nutné, zda není jiná šance - příliš se nám nechce posílat přiznání pro pár dokladů, pro pár euro - kdybychom měli platit my, či šlo o horentní částky, je to jiná, ale není jiná šance? Skutečně se musí přiznat do SR každý doklad, ač máme registraci i v ČR?

Předem děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).