Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
7. 11. 2011 16:42
Dobrý den, fakturuji měsíčně jedné firmě grafické práce, nyní mám možnost se u nich zaměstnat na zkrácený úvazek např. 2hod/den a 2000Kč/měs na aministrativní práce -lze to?
Jde mi o to, aby mi zam-tel mohl doplatit ZP do minima a já byla posuzována jako vedlejší OSVČ z pohledu ZP a SP. Bude mi končit rodič.dovolená a dítě mi letos nikde nevzali do školky, proto zatím nemůžu do zaměstnání na plný úvazek a můj měsíční výdělek na ŽL je jen o něco málo vyšší než by byla měsíční minimální záloha na SP a ZP při hlavní činnosti :o(. Na ŽL fakturuji menší částky i jiným firmám, tento případný zam-tel není můj jediný odběratel. Nebo zlepšilo by "opticky" situaci to, kdybych mu fakturovala čtvrtletně, když budu mít měsíční příjem z prac.poměru?
Děkuji zkušeným za rady
Karolína