Hlavní navigace

Zahraniční stravné - jak to je ?

  • (neregistrovaný) 90.182.163.---

    22. 2. 2012 8:46

    Zaměstnanci přísluší zahraniční stravné ve výši
    >základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo
    >území České republiky trvá v kalendářním dni déle než
    >18 hodin. Trvá-li tato doba déle než 12 hodin, nejvýše
    >však 18 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci
    >zahraniční stravné ve výši dvou třetin této sazby
    >zahraničního stravného, a ve výši jedné třetiny této sazby
    >zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území
    >České republiky 6 hodin a méně, avšak alespoň 1
    >hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud zaměstnanci vznikne za
    >cestu na území České republiky právo na stravné podle
    >§ 163 nebo § 176. Trvá-li doba strávená mimo území
    >České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se
    >neposkytuje.
    >
    >
    >kolik tedy dostane zaměstnanec, který stráví mimo
    >území ČR třeba 10 hodin, ale nevznikne mu za cestu na
    >území ČR právo na stravné dle § 163 ?

    není tam chyba ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).