Hlavní navigace

Technické zhodnocení x oprava

 • (neregistrovaný) 195.78.123.---

  25. 2. 2012 15:43

  V s.r.o. eviduji tento majetek:
  Administrativní objekt
  Garáž
  Komunikace + obruby + chodníky
  Oplocení + brány
  Vodovod - místní vedení
  Plynovod - místní vedení
  Elektrické vedení - místní vedení
  Kanalizace splašková
  Kanalizace dešťová

  V 10/2011 vydáno stavební povolení na Přístavbu vzorkové prodejny, která bude vybudována na místě současné garáže. Kolaudace proběhne 3/2012. Veškeré faktury týkající se vzorkové prodejny tedy tedy povedu na 042 a po zápisu do katastru zaeviduji nový majetek. Garáž vyřadím k datu stavebního povolení. Mám ale ještě faktury na jiné práce v roce 2011, se kterými si nevím rady :

  -rekonstrukce oplocení za 300.000,- ... stávající železný plot nahrazený novým cihlovým se sloupky a hliníkovým zábradlím, současná brána na elektrický pohon vyměněná za jinou, taky na el. pohon ... dle mého se jedná o rekonstrukci a jelikož je částka větší než 40.000,-, dám jako technické zhodnocení stávajícího oplocení?

  -nová zámková dlažba za 400.000,- ... stávající chodníky a obruby nahrazeny zámkovou dlažbou ... dle mého je to stejný případ jako oplocení a bude TZ stávajících komunikací+chodníků+obrub?

  -elektrická zabezpečovací signalizace za 70.000,- ... výměna původní zabezpečovačky za novou na čipy ... tohle bych nejraději dala jako technické zhodnocení budovy jelikož firma bude ve ztrátě a nechci ještě zvyšovat náklady. Ale asi to nebude tak jednoduché, co jsem k tomuto nastudovala mě ještě více zmátlo a nevím si rady.

  - instalace a zapojení osvětlení admin.budovy světly halogeny a připojení pojízdné brány za 10.000... výměna původních světel za nová a připojení brány v plotu ... opravy a údržba?

  -Instalace el. topných kabelů na admin. budově za 20.000 ... ochrana okapů před zamrznutím, do okapů položeny topné kabely ... modernizace do nákladů?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).