Hlavní navigace

Technické zhodnocení, majetek nebo oprav

 • (neregistrovaný) 195.78.123.---

  26. 2. 2012 15:02

  V s.r.o. eviduji tento majetek:
  Administrativní objekt
  Garáž
  Komunikace + obruby + chodníky
  Oplocení + brány
  Vodovod - místní vedení
  Plynovod - místní vedení
  Elektrické vedení - místní vedení
  Kanalizace splašková
  Kanalizace dešťová

  Potřebuji zařadit tyto faktury :

  -rekonstrukce oplocení za 300.000,- ... stávající železný plot nahrazený novým cihlovým se sloupky a hliníkovým zábradlím, současná brána na elektrický pohon vyměněná za jinou, taky na el. pohon ... dle mého se jedná o rekonstrukci a jelikož je částka větší než 40.000,-, dám jako technické zhodnocení stávajícího oplocení?

  -nová zámková dlažba za 400.000,- ... stávající chodníky a obruby nahrazeny zámkovou dlažbou ... dle mého je to stejný případ jako oplocení a bude TZ stávajících komunikací+chodníků+obrub? Nebo se jedná o opravu, ale 400000,- je velká částka, mám ji časově rozlišit?

  -elektrická zabezpečovací signalizace za 70.000,- ... výměna původní zabezpečovačky za novou na čipy ... rozvody zůstaly původní, jedná se jen o výměnu koncových částí ... dám na nový majetek a budu odepisovat v 2. odpisové skupině?

  - instalace a zapojení osvětlení admin.budovy světly halogeny a připojení pojízdné brány za 10.000... výměna původních světel za nová a připojení brány v plotu ... opravy a údržba?

  -Instalace el. topných kabelů na admin. budově za 20.000 ... ochrana okapů před zamrznutím, do okapů položeny topné kabely ... modernizace do nákladů 511?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).