Hlavní navigace

Ukrajinec OSVČ a sleva na manželku

  • (neregistrovaný) 78.80.117.---

    13. 3. 2012 13:23

    Dobrý den,
    má nárok občan Ukrajiny, který zde podniká na ŽL a má zde povolení k pobytu, registraci FÚ, zdržoval se na území ČR více jak 183 dní, čili je na něj pohlíženo jako na daňového rezidenta, nárok na slevu na manželku, která nemá za rok 2011 žádné příjmy?
    V § 35ba, odst. b, se píše sleva na manželku žijící s poplatníkem v domácnosti, ale on žije zde a ona je na Ukrajině, není v tom problém?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).