Hlavní navigace

Pronájem reklamní plochy - §7 neno §9?

  • (neregistrovaný) 85.71.77.---

    13. 3. 2012 19:02

    Prosím o radu - jsme plátci DPH a máme pronajatý obchod, nájemné platíme včetně DPH. V něm pronajímáme malou část (1 výlohu, malý prostor na vzorky a na reklamní nápis) jinému podnikateli, také plátci DPH, na což máme uzavřenou smlouvu o pronájmu reklamní plochy podle §663 Občanského zákoníku.
    Pronajímatel i nájemce jsou plátci DPH, tzn. fakturuje se včetně základní sazby DPH.
    Uplatňujeme plný nárok na odpočet a DPH na výstupu odvádíme státu. Je to tak správně?

    A jak je to s daní z příjmu? Patří tento příjem normálně do §7? Řekla bych, že ano, nájemné, které platíme my je výdajem souvisejícím s podnikáním, tzn. přijaté nájemné za reklamní plochu by tedy mělo být zas naším příjmem podle §7?
    Nebo přijaté nájemné patří do §9? A musím proto navíc nějak krátit DPH na vstupu?

    Děkuji!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).