Hlavní navigace

Stanovisko MPSV

  • (neregistrovaný) 93.153.101.---

    31. 10. 2012 14:56

    Dobrý den, můžete mi prosím pomoci s výkladem následujícho stanoviska? Rozumím tomu, správně, že když jsem zaměstnavatelem, který začal zaměstnávat osoby zdravotně postižené v průběhu roku 2011 (nebo zaměstanavatelem, který vznikl v roce 2011) nemohu v roce 2012 poskytovat náhradní plění odběratelům?
    Děkuji

    Cituji stanovisko ze stránek MPSV: další častá otázka týkající se § 81 odst. 3 zákona o zaměstnanosti se vztahuje k tomu, že uvedený limit se odvíjí od násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí předcházejícího kalendářního roku za každého přepočteného zaměstnance se zdravotním postižením zaměstnaného v předchozím kalendářním roce.

    Nezaměstnával-li zaměstnavatel v předchozím kalendářním roce žádnou osobu se zdravotním postižením, nebo v případě, že v daném kalendářním roce nově vznikl, nemůže v tomto daném roce pro účely plnění povinného podílu zaměstnávaných osob se zdravotním postižením poskytovat výrobky nebo služby nebo plnit zadané zakázky. Nově vznikající zaměstnavatelé zaměstnávající více než 50% osob se zdravotním postižením budou Úřadem práce ČR podporováni stejně, jako tomu je doposud, např. prostřednictvím příspěvku na zřízení chráněných pracovních míst (§ 75 zákona o zaměstnanosti) nebo příspěvku na částečnou úhradu mzdových prostředků zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením (§ 78 zákona o zaměstnanosti).

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).