Hlavní navigace

Náhradní plnění - pája

 • (neregistrovaný) 90.178.198.---

  21. 11. 2012 7:28

  >Jaké máte stanovisko k možnosti splnění náhradního
  >plnění přefakturací, tj. odeberu zboží od firmy, která
  >bude fakturovat jiné firmě a ta s mírným navýšem
  >nafakturuje nám. Je to v pořádku?
  no to asi těžko, vy chcete splnit zák. povinnost zaměstnávat ZPS nebo platit odvody a zboží odebere jiná firma? To snad nemyslíte vážně?!
  Já myslela, že nejsem jediná, kdo se tím zabývá...dokonce i po novelizaci zákona o zaměstnanosti, to firmy oficiálně nabízí na svých internetových stránkách viz následující zkopírovaný text

  Přefakturace
  Velmi protřásané téma ohledně náhradního plnění je, zda nákup a následný prodej zboží „přefakturace“ je legální cesta jak poskytnout náhradní plnění. Vzhledem k tomu, že pojem „přefakturace“ je chápán ve velmi široké obsahu, tedy každý kdo tento pojem používá, si pod tímto pojmem představuje něco jiného a vzhledem k tomu, že hranice tohoto obsahu začínají na zcela běžné činnosti poskytovatelů a končí v extrémní oblasti, domníváme se, že vymezit nebo upravit tento pojem bude velmi obtížné.
  K tomuto tématu byl vznesen dotaz na ředitele odboru služeb trhu práce MPSV JUDr. Jiřího Vaňáska.
  Na dotaz: „Je pravda, že náhradní plnění od r. 2013 se bude moci poskytovat pouze na vlastní výrobky a ne na nákup a prodej, apod.?“, byla odpověď tato: „Není. Způsob náhradního plnění se nemění. Omezila se jen maximální výše poskytnutí za jednu OZP.“
  I z této odpovědi je patrné, že poskytovatel může tímto způsobem poskytnout náhradní plnění. Zákon také toto nijak neomezuje ani neupravuje.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 11. 2012 9:14

   JirkaZ (neregistrovaný) 193.85.115.---

   Re: Náhradní plnění - pája
   Zákon to opravdu nijak neomezuje. Ale právě díky zavedení limitu max. výše NP na jednu OZP se to v podstatě nedá realizovat. Limit je příliš nízký a to i pro čistě výrobní firmu poskytující NP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).