Hlavní navigace

Pronájem automobilu OSVČ

• (neregistrovaný) 78.80.229.---

22. 11. 2012 7:30

Dobrý den, potřebuji poradit s pronájmem vozidla. Mám v plánu pronajímat svůj osobní automobil svému příteli, který je OSVČ. Do jaké maximální výše lze vyčíslit částku za pronájem vozidla tak, abych nemusela odvádět daň z příjmu za pronájem (pokud to vůbec lze - někde jsem se dočetla, že ano, a to do výše 6000,-- za rok) - jsem zaměstnaná a roční zúčtování daně za mě vystavuje zaměstnavatel. Dále bych se chtěla informovat, zda je možné, abych havarijní pojištění a povinné ručení automobilu nechala přepsat na svého přítele, který by si tyto výdaje mohl dát do nákladů, stejně jako výdaje za pronájem vozu, mimořádné výdaje za opravu a údržbu vozidla (bude uplatňovat paušální výdaje). S tím je spojená má další otázka - přítel bude používat vozidlo výhradně ke svým podnikatelským účelům - může tedy uplatňovat paušální výdaje ve výši 5.000,--/měs., že ano? Vyplacení smluvní částky za pronájem lze pak dokumentovat výdajovým pokladním dokladem na základě smlouvy, kterou spolu sepíšeme? Mockrát Vám děkuji za zodpovězení mých dotazů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).