Hlavní navigace

Krácení u nájmu

  • (neregistrovaný) 88.101.58.---

    22. 11. 2012 9:14

    Dobrý den, u nájmu nebytových prostor počítám krátící koeficient každé daňové přiznání nově? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2012 9:20

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Krácení u nájmu
      domnívám se, že je roční koeficient, ze všech přiznání roku předcházejícího vám vyjde koeficient, který se používání celý další rok až do je nového přepočtu v prosinci

    • 22. 11. 2012 9:59

      Alex.. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: Krácení u nájmu
      a pokud nám začíná krácení teď od prosince, tak stanovím odhadem, že ano. Předem děkuji.

    • 22. 11. 2012 10:08

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Krácení u nájmu
      Ano. viz. §76 odst. 6 a 7) ZDPH. Teď na začátku prosince si ho stanovíte kvalifikovaným odhadem a po skončení kalendářního roku provedete v přiznání za prosinec vypořádání odpočtu v krácené výši dle skutečnosti. Tento vypočtený koeficient na konci roku bude zároveň koeficientem zálohovým pro následující rok.

    • 22. 11. 2012 10:17

      Alex.. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: Krácení u nájmu
      A krátím pouze výdaje týkající se budovy, ne všechny, je to tak?
      A energie pokud budou součástí nájmu, krátím také? Moc, moc děkuji předem.

    • 22. 11. 2012 10:30

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Krácení u nájmu
      U nákladů, které se přesně týkají osvobozeného nájmu, tam nemáte nárok na odpočet DPH vůbec. Např. malování přímo těchto prostor. Ale malování chodeb objektu, kde jsou i nájmy s DPH, tam to půjde do koeficientu. Nájem osvobozený od DPH a energie by měly být stanoveny ve smlouvě zvlášť. Myslím si, že to ani dohromady v tomto případě nejde. Když jsou energie vyčísleny zvlášť, tak se na ně koeficient nevztahuje. Vaší jiné podnikatelské činnosti se krácení netýká.

    • 22. 11. 2012 10:41

      Alex.. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: moc děkuji.
      >>>>>>Dobrý den, u nájmu nebytových prostor počítám krátící
      >>>>>>koeficient každé daňové přiznání nově? Děkuji.
      >>>>>
      >>>>>domnívám se, že je roční koeficient, ze všech
      >>>>>přiznání
      >>>>>roku předcházejícího vám vyjde koeficient, který se
      >>>>>používání celý další rok až do je nového přepočtu v
      >>>>>prosinci
      >>>>a pokud nám začíná krácení teď od prosince, tak
      >>>>stanovím odhadem, že ano. Předem děkuji.
      >>>
      >>>Ano. viz. §76 odst. 6 a 7) ZDPH. Teď na začátku
      >>>prosince si ho stanovíte kvalifikovaným odhadem a po
      >>>skončení kalendářního roku provedete v přiznání za
      >>>prosinec
      >>>vypořádání odpočtu v krácené výši dle skutečnosti.
      >>>Tento vypočtený koeficient na konci roku bude zároveň
      >>>koeficientem zálohovým pro následující rok.
      >>A krátím pouze výdaje týkající se budovy, ne všechny,
      >>je to tak?
      >>A energie pokud budou součástí nájmu, krátím také?
      >>Moc, moc děkuji předem.
      >U nákladů, které se přesně týkají osvobozeného nájmu,
      >tam nemáte nárok na odpočet DPH vůbec. Např. malování
      >přímo těchto prostor. Ale malování chodeb objektu, kde
      >jsou i nájmy s DPH, tam to půjde do koeficientu. Nájem
      >osvobozený od DPH a energie by měly být stanoveny ve
      >smlouvě zvlášť. Myslím si, že to ani dohromady v tomto
      >případě nejde. Když jsou energie vyčísleny zvlášť, tak
      >se na ně koeficient nevztahuje. Vaší jiné
      >podnikatelské činnosti se krácení netýká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).