Hlavní navigace

Životní pojištění - zaměstnavatel

  • (neregistrovaný)

    22. 11. 2012 12:56

    Dobrý den, přispíváme zaměstnanci na životní pojištění částkou 666,00 Kč. Je naveden v bance trvalý příkaz k úhradě. Nyní se nm stalo, že se nám strhnul příkaz k úhradě v částce 666,00 a ještě nám to skočilo jednou k úhradě a toto jsme také uhradili. V jednom měsící jsme tedy uhradili 2x666,00 Kč. Mám zažádat pojišťovnu o vrácené platby nebo to mohu zaúčtovat jako příspěvek daňově - akorát v tom měsíci 2x666,00 Kč ?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2012 13:43

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Životní pojištění - zaměstnavatel
      Já bych mu nechala příspěvek 2x666 a příště bych mu ho neposlala. jestli pojišťovně posíláte nějaký rozpis (přehledy o poslaných částkách), aby věděla, komu jakou částku připsat, měla byste ho takto upravit.

    • 22. 11. 2012 14:17

      mája (neregistrovaný)

      Re: Životní pojištění - zaměstnavatel
      Právě že máme na úhradu trvalý příkaz v bance , takže ho rušit nechceme a pak zase obnovovat. Já myslela, že by u tohoto zaměstnance bylo tento rok zaplaceno 13x666 namísto 12x666 a že bych tu platbu navíc dala daňově, jelikož bych se vlezla do limitu 24000/rok a nemusela žádat pojišťovnu o vratku. Ale to asi takto nejde .....

    • 22. 11. 2012 15:09

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Životní pojištění - zaměstnavatel
      Záleží, jak máte nastavený předpis - pro dańovou uznatelnost firmy. My třeba máme - mají nárok na 24000 ročně. Takže by se to "vešlo".

      Jen jde o to, že jeden je zvýhodněn oproti ostatním.

    • 22. 11. 2012 15:21

      Emča (neregistrovaný)

      Re: Životní pojištění - zaměstnavatel
      pokud máte přístup k trvalému příkazu tak jej rušit nemusíte jenom jej změnte tak že příští platbu posunete na 01.2013

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).