Hlavní navigace

Půjčka

  • (neregistrovaný) 77.237.142.---

    27. 11. 2012 9:00

    je možné účtovat půjčku společníkovi do jiné firmy 355/413? nebo je to hloupost??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2012 11:56

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: půjčka
      Upřesněte, prosím, kdo komu půjčil. Společník své společnosti? Společnost svému společníkovi? Nebo úplně jinak?

    • 27. 11. 2012 14:30

      petulina (neregistrovaný) 77.237.142.---

      Re: půjčka
      společnost A půjčila společníkovi (do jeho druhé firmy, kde je jednatel...

    • 27. 11. 2012 16:38

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: půjčka
      Pak tedy společnost A nepůjčila společníkovi, ale společnosti B (alespoň takto to nyní vyznělo z Vašeho upřesnění)

      Poskytovatel půjčky A, tedy věřitel účtuje:

      067.xxx / 221.xxx, resp. 211.xxx - pokud je splatnost delší než 1 rok
      (nepředpokládám, že by šlo o účet 066-neuvádíte spojenost právnických osob)
      378.xxx / 221.xxx, 211.xxx - při splatnosti kratší než 1 rok



      Příjemce půjčky společnost B, tedy dlužník může účtovat např. takto:

      221.xxx, 211.xxx / 379.xxx při době splatnosti delší než 1 rok
      221.xxx, 211.xxx / 249.xxx při krátkodobé půjčce


      Jen upozorňuji na § 196a Obch.Z

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).