Hlavní navigace

DPH u odstupného

  • (neregistrovaný) 89.176.162.---

    27. 11. 2012 12:13

    Moc prosím o radu. S.r.o. začiná s výrobou potravin. Má předbéžnou smlouvu na pronájem vyrobních prostor a zaplatila odstupné za zařizení na fakturu včetně DPH. S.r.o. předtím pořadala FÚ o registraci jako plátce DPH, ale FÚ registraci zamitl. Proto chtěla bych se zeptat, zda máme nárok na zpětné proplacení DPH z odstupného, když budeme dobrovolními plátci DPH třeba přiští měsíc? Připadně co má být napsano ve smlouvě (faktuře) tykající se odstupného?
    Moc děkuji, Julia.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 11. 2012 15:56

      JOLA (neregistrovaný) 217.112.168.---

      Re: DPH u odstupného
      dle mého máte nárok na odpočet, dle §79, odst.1, DPH. Většinou se to řeší při inventuře, interním zápisem. Tedy pokud máte dané zařízení vloženo do obchodního majetku spol.

    • 27. 11. 2012 16:07

      Julie (neregistrovaný) 89.176.162.---

      Re: DPH u odstupného
      Moc děkuji.

      >>Moc prosím o radu. S.r.o. začiná s výrobou potravin.
      >>Má předbéžnou smlouvu na pronájem vyrobních prostor a
      >>zaplatila odstupné za zařizení na fakturu včetně DPH.
      >>S.r.o. předtím pořadala FÚ o registraci jako plátce
      >>DPH, ale FÚ registraci zamitl. Proto chtěla bych se
      >>zeptat, zda máme nárok na zpětné proplacení DPH z
      >>odstupného, když budeme dobrovolními plátci DPH třeba
      >>přiští
      >>měsíc? Připadně co má být napsano ve smlouvě
      >>(faktuře)
      >>tykající se odstupného?
      >>Moc děkuji, Julia.
      >
      >dle mého máte nárok na odpočet, dle §79, odst.1, DPH.
      >Většinou se to řeší při inventuře, interním zápisem.
      >Tedy pokud máte dané zařízení vloženo do obchodního
      >majetku spol.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).