Hlavní navigace

Založení grafického studia

 • (neregistrovaný) 88.101.4.---

  28. 11. 2012 21:24

  Dobrý večer,

  rád bych vás požádal o pár počátečních rad jak se zorientovat a počínat si při zakládání malé firmičky, orientující se převážně v umělecké činnosti - tvorba písem, logotypů, webdesignu atp.

  Co jsem zatím pochopil, pro malý projekt bez stálé pracovní doby ve 2-4 společnících, kde každý bude spravovat nějaké odvětví by byla v.o.s.

  Má vize společnosti je v tomto stádiu skupina známých, kteří chtějí společně pracovat na tvorbě grafiky, nenáročná, s malým obratem - jedná se o studentský přivýdělek ( avšak ne všichni jsme studenti ) a finanční by mohlo být variabilní nebo dohodou.

  Firma jako taková by měla mít minimální výdaje - ohodnocení za práci, pronájem malé kanceláře. Vše se bude odehrávat v jen v řádech tisícu, tj. několik pohledávek za měsíc.

  Rád bych se proto zeptal, do jaké míry je toto zorganizovatelné a za jakých podmínek či úprav a jak přesně funguje prodej výtvorů. Jak se tyto věci daní a jak? Četl jsem si nějaké články, ale zatím jsem se moc nezorientoval, nikde moc neřeší tenhle typ subjektu...


  Děkuji za každou radu!

  S pozdravem,
  Radovan

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 11. 2012 23:16

   Eva M.

   Re: Založení grafického studia
   Zkuste si najít o v.o.s. starší odpovědi v historii tohoto fóra, tam se tyto záležitosti občas řeší. Obecně - společníci v.o.s. jsou danění zhruba stejně jako OSVČ a odvádějí i obdobné zdrav. a soc.poj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).