Hlavní navigace

karta řidiče

  • (neregistrovaný) 83.208.25.---

    29. 11. 2012 9:45

    Dobrý den, moc bych prosila o ujasnění následující situace.
    Zaměstnanec firmy si musel pro výkon práce ve firmě pořídit kartu řidiče (dig. tachograf). Proplatíme ji?? A bude to výdej daňový???
    Pokyn GFŘ D-6 §6 odst.7 písm.c - předmětem daně nejsou např.:
    výdaje za vydání paměť. karty, ale §24 odst.2 bod38 - daňovým výdajem u zaměstnavatele je úhrada zaměstnanci (řidiči) za vydání karty řidiče, kterou musí být řidič vybaven dle zákona o siln.provozu.
    Prosím, může mi to někdo vysvětlit a pomoc při zaúčtování? Které účty použiju.
    Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).