Hlavní navigace

referentské zkoušky

 • (neregistrovaný) 176.12.115.---

  29. 11. 2012 21:09

  Dobrý den, ptám se, zda je nějaké rizko v případě, že neudělám test na referenských zkouškách, kromě toho, že nedostanu certifikát?

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 11. 2012 21:26

   Zdeněk H (neregistrovaný) 77.104.252.---

   Re: referentské zkoušky
   Dobrý večer,
   o jaké referentské zkoušky se prosím jedná?
   Zdeněk

  • 29. 11. 2012 23:13

   Zdeněk H (neregistrovaný) 77.104.252.---

   Re: referentské zkoušky
   Dobrý vecer,

   tak k řidičům - referentům. Žádný předpis již řadu let nestanovuje, jak často se musí titi Ř-R školit. Žádný předpis neurčuje, že se po školení musí psát test, protože může být ověření ústní formou (dotazy školitele). Takže nikde není psáno, když človíček neudělá ověření znalostí, co s ním bude. Prostě se to ověření (ústní formou) může opakovat 100 x.
   Co je ale nejdůležitější vědět, i kdyý i já školím tyto Ř-R, že nikde není určeno, kdo může tyto Ř-R školit. Můžete to tedy být klidně vy, ředitel, personální apod. Vůbec se tedy nemusí chodit do autoškol, která dlouhosáhle školí, i když to může opravdu dělat kdokoliv. Navíc kvůli ceně svého školení na závěr dávají testy a pak kartičky, které má Ř-R vozit u sebe. Tedy žádné osvědčení. Je ale legrační, že v zákoně o přestupcí, kde je uvedeno co má mít řidič motorového vozidla u sebe, není o žádné kartičce zmínka. Takže jen na pouze finta na peníze těch, které jdou za autoškolou. On totiž kdysi býval právní předpis, který se věnoval jenom těmto řidičům. Dávno již tomu, co je tento předpis zrušen. Co tedy školit? Povinnosti dle zákoníku práce, bezpečnostní přestávky a návody k obsluze konkrétního vozidla.
   Takže žádné strachy a klid. Když se už do té autoškoly chodí tak se jí platí, tak ať zajistí to, že všichni projdou.
   Dobrou Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).