Hlavní navigace

V době dovolené darování krve

  • (neregistrovaný) 77.236.204.---

    30. 11. 2012 9:14

    dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda musí zaměstnavatel zaplatit zaměstnanci náhradu mzdy za darování krve- zaměstnanec měl týden dovolenou a v době dovolené byl 1 den darovat krev. nejspíš ano, ale od zaměstnance mi nepřijde fér, že nenahlásil dopředu. měli jsme rozvrh dovolených a takhle zaměstnanec nestihne 1 den dočerpat a musíme mu ho převést do příštího roku.
    díky za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2012 9:17

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: v době dovolené darování krve
      Ne, plánovaná dovolená se neruší z důvodu překážek - odběru krve. Dovolenou by rušila pouze nemoc.
      Takže odběr krve nebudete brát v potaz a v docházce bude dovolená.

    • 30. 11. 2012 9:31

      víla amálka:) (neregistrovaný) 77.236.204.---

      Re: v době dovolené darování krve
      děkuji za odpověď
      nemohla byste mi prosím napsat, v jakém § najdu oporu v zákoně, abych měla argument až bude zaměstnanec protestovat ?

    • 30. 11. 2012 9:36

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: v době dovolené darování krve
      Je to překážka na straně zaměstnance. Jelikož neměl plánovanou směnu, zaměstnanci z důvodu překážky mzda neušla. Měl plánovanou dovolenou a v době své dovolené si může dělat co chce, třeba jít darovat krev. Paragraf nevím, zkuste pohledat, nebo poradí někdo jiný.

    • 30. 11. 2012 10:00

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: v době dovolené darování krve
      jenom doplním:
      § 219
      (1) Nastoupí-li zaměstnanec během dovolené vojenské cvičení nebo výjimečné vojenské cvičení v ozbrojených silách, byl-li uznán dočasně práce neschopným nebo ošetřuje-li nemocného člena rodiny, dovolená se mu přerušuje; to neplatí, určil-li zaměstnavatel čerpání dovolené na dobu ošetřování nemocného člena rodiny nebo na dobu výkonu vojenského cvičení nebo výjimečného vojenského cvičení na žádost zaměstnance. Dovolená zaměstnankyně se přerušuje také nástupem mateřské a rodičovské dovolené a zaměstnance také nástupem rodičovské dovolené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).