Hlavní navigace

Vlastní kapitál

  • (neregistrovaný) 77.48.106.---

    4. 12. 2012 12:38

    vypořádací podíl se počítá z vlastního kapitálu (společník odchází ze společnosti) tj. z jakých účtů 411,428,421 ?(jak to bude s majetkem, kde tento majetek je téměř všechen odepsán,
    pouze 1 stroj má ZC 12000,- Kč. Opravdu si nevím rady a děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2012 13:03

      Ifka (neregistrovaný) 82.142.122.---

      Re: vlastní kapitál
      Vezmete položku Vlastní kapitál z rozvahy a z toho spočítáte podíl (dle výše podílu společníka ve společnosti). Nechápu, jak to myslíte s majetkem...s ním přece nic dělat nebudete...

    • 4. 12. 2012 13:46

      marti2 (neregistrovaný) 77.48.106.---

      Re: vlastní kapitál
      máme majetek - téměř zcele odepsaný a společník požaduje znalecký posudek na tento majetek a 50% vyplatit z této částky dle jeho podílu.

    • 4. 12. 2012 22:15

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: vlastní kapitál
      Jaká ustanovení má firma ohledně vypořádacího podílu uvedena ve společenské smlouvě? Protože možností je více

      OZ
      § 61 Podíl
      (2) Při zániku účasti společníka ve společnosti za trvání společnosti jinak než převodem podílu vzniká společníkovi právo na vypořádání (vypořádací podíl). Výše vypořádacího podílu se stanoví ke dni zániku účasti společníka ve společnosti z vlastního kapitálu zjištěného z mezitímní, řádné nebo mimořádné účetní závěrky sestavené ke dni zániku účasti společníka ve společnosti, pokud společenská smlouva nestanoví, že se má zjistit z čistého obchodního majetku na základě posudku znalce ustanoveného obdobně podle § 59 odst. 3. Vypořádací podíl se vyplácí v penězích, neplyne-li ze společenské smlouvy nebo stanov něco jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).