Hlavní navigace

Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?

  • 10 78.45.102.---

    4. 12. 2012 16:42

    Dobrý den,

    minulý rok, když jsem skončila v zaměstnání jsem se šla zapsat na úřad práce.

    Zaměstnání mi skončilo 30.11.2011
    A znovu začalo 1.3.2012

    Při kontrole papírů jsem zjistila, že mám v potvrzení co vydává úřad práce, že jsem byla v evidenci uchazečů o zaměstnání v době od 8.12.2011 - 28.2.2012

    V ty dny, kdy jsem nebyla v evidenci ani zaměstnaná jsem si měla SP a ZP platit? Jak zjistím jestli něco dlužím???

    Děkuji za odpovědi

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 4. 12. 2012 16:48

      Ivaanka (neregistrovaný) 85.71.77.---

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      Pro účely zdravotního pojištění (v uvedeném období 1.12.2011-7.12.2011 jste považována za osobu bez zdanitelných příjmů (samoplátce) ve smyslu § 5 písm.c) Zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a to už ode dne následujícího po ukončení zaměstnání. Uvedenou skutečnost jste byla povinna nahlásit své zdravotní pojišťovně. Jako samoplátce jste povinna platit měsíční pojistné na zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč. Sociální pojištění povinně neplatíte. Doporučuji obrát se na Vaši zdravotní pojišťovnu a narovinu to vyřešit (může nastat pokuta či penále).

    • 4. 12. 2012 16:55

      jasná (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      Nemyslím, že by na ZP vznikl dluh. Jelikož v prosinci byla tazatelka vedena na ÚP a je jedno, zda celý měsíc nebo pár dní, nemusí v tomto měsíci již řešit zdravotní pojištění.
      Ani na SP ani na ZP vám dluh nevznikl.

    • 4. 12. 2012 16:57

      Ivaanka (neregistrovaný) 85.71.77.---

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      Dcera známé měla jisté opletačky s zdr.poj. kvůli nenahlášení jistých skutečností a toto letělo. Zřejmě máte pravdu, bere se v potaz celý ten měsíc a to již paní byla na ÚP. Omlouvám se za chybnou radu, nedošla mi skutečnost, že se jednalo o ta krátný časový úsek.

    • 4. 12. 2012 17:05

      Náďa

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      No pro jistotu jsem si zažádala o potvrzení o bezdlužnosti, kdyby náhodou...ať mám klid v duši :D...zítra jdu opět na úřad práce, tak se tam ještě také zeptám. Děkuji moc za odpovědi :)

    • 4. 12. 2012 19:42

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      Pokud se nahlásíte na ÚP do 3 pracovních dnů od skončení PP, tak vás zaregistrují ode dne následujícího po skončení PP.

    • 4. 12. 2012 22:52

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>
      >>>>>>minulý rok, když jsem skončila v zaměstnání jsem se
      >>>>>>šla zapsat na úřad práce.
      >>>>>>
      >>>>>>Zaměstnání mi skončilo 30.11.2011
      >>>>>>A znovu začalo 1.3.2012
      >>>>>>
      >>>>>>Při kontrole papírů jsem zjistila, že mám v potvrzení
      >>>>>>co vydává úřad práce, že jsem byla v evidenci
      >>>>>>uchazečů
      >>>>>>o zaměstnání v době od 8.12.2011 - 28.2.2012
      >>>>>skutečnost jste byla povinna nahlásit své zdravotní
      >>>>>pojišťovně. Jako samoplátce jste povinna platit
      >>>>>měsíční
      >>>>>pojistné na zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč.
      >>>>>Sociální pojištění povinně neplatíte. Doporučuji
      >>>>>obrát
      >>>>>se na Vaši zdravotní pojišťovnu a narovinu to vyřešit
      >>>>>(může nastat pokuta či penále).
      >>>>
      >>>>Nemyslím, že by na ZP vznikl dluh. Jelikož v prosinci
      >>>>byla tazatelka vedena na ÚP a je jedno, zda celý
      >>>>měsíc
      >>>>nebo pár dní, nemusí v tomto měsíci již řešit
      >>>>zdravotní pojištění.
      >>>>Ani na SP ani na ZP vám dluh nevznikl.
      >>>
      >>>Dcera známé měla jisté opletačky s zdr.poj. kvůli
      >>>nenahlášení jistých skutečností a toto letělo. Zřejmě
      >>>máte
      >>>pravdu, bere se v potaz celý ten měsíc a to již paní
      >>>byla na ÚP. Omlouvám se za chybnou radu, nedošla mi
      >>>skutečnost, že se jednalo o ta krátný časový úsek.
      >>
      >>No pro jistotu jsem si zažádala o potvrzení o
      >>bezdlužnosti, kdyby náhodou...ať mám klid v duši
      >>:D...zítra
      >>jdu opět na úřad práce, tak se tam ještě také zeptám.
      >>Děkuji moc za odpovědi :)
      >
      >Pokud se nahlásíte na ÚP do 3 pracovních dnů od
      >skončení PP, tak vás zaregistrují ode dne následujícího po
      >skončení PP.
      "Dcera známé měla jisté opletačky s zdr.poj. kvůli
      >>nenahlášení jistých skutečností a toto letělo - to je dobrý, vůbec nevíte, o co šlo, kdo ví, co nenahlásila. Kdysi dávno to opravdu tak bylo, že i když byl člověk třeba v ochranné době nemocný, musel si doplatit ZP, ale teď už to dávno neplatí. Teď stačí, když je alespoň 1 den v měsíci na ÚP a má ZP na celý měsíc vyřešené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).