Hlavní navigace

Nenařízená dovolená.

  • (neregistrovaný)

    5. 12. 2012 15:12

    Dobrý den, pokud mi zaměstnavatel nenařídil dovolenou a nyní jsem zjistil, že mám ještě 16 dní dovolené z roku 2012. Můžu se domáhat nějaké náhrady? Nebo jak se to řeší?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2012 15:19

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Nenařízená dovolená.
      Zákoník práce:
      § 218
      (1) Čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen zaměstnanci určit tak, aby dovolenou vyčerpal v kalendářním roce, ve kterém zaměstnanci právo na dovolenou vzniklo, ledaže v tom zaměstnavateli brání překážky v práci na straně zaměstnance nebo naléhavé provozní důvody.
      (2) Nemůže-li být dovolená vyčerpána podle odstavce 1, je zaměstnavatel povinen určit ji zaměstnanci tak, aby byla vyčerpána nejpozději do konce následujícího kalendářního roku, není-li v odstavci 4 stanoveno jinak.
      (3) Není-li čerpání dovolené určeno nejpozději do 30. června následujícího kalendářního roku, má právo určit čerpání dovolené rovněž zaměstnanec. Čerpání dovolené je zaměstnanec povinen písemně oznámit zaměstnavateli alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnavatelem na jiné době oznámení.

    • 5. 12. 2012 15:39

      anonymm (neregistrovaný)

      Re: Nenařízená dovolená.
      Náhrada za nevyčerpanou dovolenou se poskytuje při ukončení pracovního poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).