Re: srážka mzdy - exekuce
Add I.
9503 - 5842 = 3661
základní nezabavitelná částka se zaorkouhlí na korunu nahoru
3661 - 1 = 3660 = zaokrouhlení na částku dělitelnou třemi beze zbytku
3660 : 3 = 1220
Zaměstnanec: 5842 + 1220 + 1220 + 1 = 8283
Exekuce nepřednostní: 1220
Add II.
9205 - (5841,33 + 1460,33 + 1460,33) = 443
základní nezabavitelná částka se zaorkouhlí na korunu nahoru
443 - 2 = 441 = zaokrouhlení na částku dělitelnou třemi beze zbytku
441 : 3 = 147
Zaměstnanec: 8762 + 147 + 147 + 2 = 9058
Exekuce nepřednostní: 147
Je to srozumitelné?
Re: srážka mzdy - exekuce
Jenom na doplnění. Částka zabavitelná bez omezení je letos 8762,- Kč, takže při vyšším příjmu (např. 25000,-) by se postupovalo takto:
25000 - 5842 = 19158
19158 - 8762 = 10396
8762 - 2 = 8760
8760 : 3 = 2920
Zaměstnanec: 5842 + 2920 + 2920 + 2 = 11684
Nepřednostní exekuce: 2920 + 10396 = 13316
Internet Info BusinessCenter.cz (businesscenter.podnikatel.cz)
Server s informacemi pro podnikání.
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
6. 12. 2012 10:53
Prosím o radu. Mám 2 zaměstnance, kterým je nařízena exekuce. Používala jsem vždy kalkulačku na netu, ale nejsem si jistá zda to dělám dobře. Mohl by mi někdo rozumě vysvětli správný postup. Dle pokynů z toho nejsem moudrá.
I. zaměstnanec čistá mzda 9 503,- nepřednostní pohledávka, žije sám
II. zaměstnanec čístá mzda 9 205,- nepřednostní pohledávka, vyživuje 2 děti, manžela nemá
Děkuji moc.