Hlavní navigace

Den nástupu do zaměstmnání (OSSZ)

 • 82.117.159.---

  7. 12. 2012 11:16

  Dobrý den,
  přihlásila jsem zaměstnance na ossz od 1.7.2012. Ted onemocněl a úřednice mi volala jestli den nástupu byl opravdu 1.7. protože to byla neděle a at jí naskenuju pracovní smlouvu, kvůli výpočtu nemocenské.
  Jenže ve smlouvě je nástup do práce 1.7. a zároven, že zaměstnanec pracuje od pondělí do pátku. Zaměstnanec má pevný plat. Ted nevím, co mě čeká a jestli tam mám chybu, případně jak velkou. Úřednice taky moc nevěděla a že se bude muset poradit s kolegyněmi.
  V pokynech k vyplnění "oznámení nástupu do zaměstnání" je vysvětlivka u datumu nástupu také:
  "Za den nastupu do zaměstnani u pracovniků v pracovnim poměru se považuje take den přede dnem nastupu do prace, za ktery přislušela nahrada mzdy nebo platu nebo za ktery se plat nebo mzda nekrati." Nemůže být toto náš případ?
  Smlouvu jsem jí ještě nenaskenovala a ona neví co tam přesně je. Můžu tam tedy něco před naskenováním opravit, aby vše sedělo, ale upřímně nevím co. Nebo se bude muset podat oprava Oznámení nástupu do zaměstnání a opravit datum nástupu na 2.7. Doufám, že dotaz není moc zmatený. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 12. 2012 12:14

   jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: Den nástupu do zaměstmnání (OSSZ)
   To, co jste citovala z pokynů pro vyplnění - týkalo by se to svátku, za který se mzda nekrátí. Např. pokud by 1.1. bylo pondělí, tak jste mohla k tomuto datu zaměstnance nahlásit, protože tento den dostane zaplacený. Pokud máte sepsanou smlouvu od 1.7.2012 (byla to neděle) a tento den nepracoval, pak jste ho měla na OSSZ nahlásit od 2.7.2012.
   Určitě žádnou opravu nedělejte, za prvé by to byl podvod a za druhé na ZP ho jistě taky máte hlášeného od 1.7. a tam to je správně. A nezapomeňte, že smlouvu má taky zaměstnanec a nevíte, kdy ji kde použije.

  • 7. 12. 2012 14:10

   kouvila

   Re: Den nástupu do zaměstmnání (OSSZ)
   Děkuji za odpověd. Zaměstnanec je rodinný příslušník. Já ted tedy budu muset asi podat opravné oznámení o nástupu zaměstnance, kde to opravím na toho 2.7. Máte představu jaké jsou za to sankce?

  • 8. 12. 2012 0:14

   Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

   Re: Den nástupu do zaměstmnání (OSSZ)
   Žádný postih Vám nedají, toto se občas stává a takové opravy se dělají běžně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).