Hlavní navigace

Den nástupu do zaměstmnání (OSSZ)

• 10 82.117.159.---

7. 12. 2012 11:16

Dobrý den,
    přihlásila jsem zaměstnance na ossz od 1.7.2012. Ted onemocněl a úřednice mi volala jestli den nástupu byl opravdu 1.7. protože to byla neděle a at jí naskenuju pracovní smlouvu, kvůli výpočtu nemocenské.
    Jenže ve smlouvě je nástup do práce 1.7. a zároven, že zaměstnanec pracuje od pondělí do pátku. Zaměstnanec má pevný plat. Ted nevím, co mě čeká a jestli tam mám chybu, případně jak velkou. Úřednice taky moc nevěděla a že se bude muset poradit s kolegyněmi.
    V pokynech k vyplnění "oznámení nástupu do zaměstnání" je vysvětlivka u datumu nástupu také:
    "Za den nastupu do zaměstnani u pracovniků v pracovnim poměru se považuje take den přede dnem nastupu do prace, za ktery přislušela nahrada mzdy nebo platu nebo za ktery se plat nebo mzda nekrati." Nemůže být toto náš případ?
    Smlouvu jsem jí ještě nenaskenovala a ona neví co tam přesně je. Můžu tam tedy něco před naskenováním opravit, aby vše sedělo, ale upřímně nevím co. Nebo se bude muset podat oprava Oznámení nástupu do zaměstnání a opravit datum nástupu na 2.7. Doufám, že dotaz není moc zmatený. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).