Hlavní navigace

OSVČ + HPP + DPP

 • (neregistrovaný) 213.195.215.---

  7. 12. 2012 13:29

  Dobrý den, jsem zaměstnanec (roční HM cca 180.000), od 8/2012 mám ŽL (psycholog) FV ve výši cca 40 000,- + nějaké dohody o provedení práce cca 12 000,-. příští rok budou faktury na vyšší částky.
  prosím o radu:
  zálohy na ZP + SP letošní rok platit nemusím a rok 2013 ? musím platit když mám HPP, nebo jednou částkou po odevzdání přehledů?
  a do daňového přiznání budu dávat pouze příjmy z HPP + faktury vystavené ?
  děkuji za odpověd
  Karel K.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 7. 12. 2012 15:27

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: OSVČ + HPP + DPP
   První rok jste zálohy platit nemusel. Do daňového přiznání budete mít dvě činnostri - příjmy ze zaměstnání sečtete s výsledkem z podnikání ( vyčíslíte docela jednoduše na zvláštní stránce DP) . Zdaňovat budete dohromady( jeden daňový základ), z toho vypočtete daň a odečtete zálohové daně, pokud byly strženy.
   Podle DP pak vyplníte Přehledy pro SP a ZP? kam přijdou jen příjmy z podnikání. U SP je limit pro placení odvodu, takže podívat na str. cssz.cz . Pokud nedosáhznete limit, nebudete platit odvod a tudíž ani zálohy příští rok. Zdr-poj- zaplatíte z podnikání najednou po podání Přehledu. Zálohy na ZP pak měsíčně pro OSVČ vedlejší. Další rok optět vše vyúčtujete. U všeho jsou návody ( postup) tak z toho nemusíte mít obavy. Hlavně sledujte změny a dodržujte termíny a poviiné údaje(změny) na přísl. úřady .
   Hodně štěstí :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).