Hlavní navigace

Silniční daň, nepoužívané nákladní vozid

  • (neregistrovaný) 194.228.11.---

    11. 12. 2012 14:45

    Dobrý den, s.r.o. vlastní nákladní vozidlo o celkové hmotnosti 6t v měsíci 10-11 /2012 nebylo používáno . Značky v depozitu nebyly, prostě jen nejezdilo. Musí se za tyto měsíce zaplatit SD? Prosím o vysvětlení §6 ods.9 zákona o SD. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2012 16:28

      ROMI1 (neregistrovaný) 217.112.168.---

      Re: Silniční daň, nepoužívané nákladní v
      Pokud jste opravdu schopni prokázat, že dva měsíce vůz nejel - např. fy za opravu apod, tak zohledníte v daňovém přiznání k silniční dani.
      §6 odst.9 - silniční daň neplatí firmy, které nepodnikají (např. nějaké nevýdělečné spol, apod), fyzické osoby - soukromá potřeba, výcviková vozidla-dle mého se týká autoškol

    • 11. 12. 2012 18:28

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Silniční daň, nepoužívané nákladní v
      Já měl za to, že za nákladní auto nad 3,5t se platí i když nejezdilo... Že by se neplatilo jen když bělo RZ v depositu.

    • 11. 12. 2012 18:33

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Silniční daň, nepoužívané nákladní v
      a teď jsem si to ověřil:

      zák. o dani silniční, §2, odst. 1: Předmětem daně silniční jsou ...
      ... Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).