Hlavní navigace

Počítání podpůrčí doby u nemoci

• (neregistrovaný) 95.82.152.---

13. 12. 2012 10:19

Dobrý den, prosím o vyjasnění jedné věci. Člověk dlouhodobě marodil a promarodil si bez 5 dnů podpůrčí dobu, tj. marodil 275 dní. Byl uschopněný a po 10 dnech má opět novou neschopnost.
    Takže se podívám od začátku neschopnosti 380 dní zpět, sečtu všechny kal. dní nemocí v té době. Vyjde mi nějaké číslo, např. 365 dní a rozdíl do 380 dní, tzn. 15 dní, mu opět zbývá jako podpůrčí doba. Do této fáze je mi to jasné. Ale teď mi není jasné, jestli mu při té nové nemoci bude náležet náhrada od zaměstnavatele jen za dobu prvních 15 kal. dní nebo jestli zaměstnavatel zaplatí náhradu v celých 21 kal. dnech a teprve až od 22. dne poběží těch 15 dní podpůrčí doby, tzn. že nemocenská od OSSZ mu bude náležet jen 15 dní.
    V tom případě by vždycky, když něco zbývá z podpůrčí doby, mohl dotyčný marodit přes 3 týdny, ty by mu vždycky platil zaměstnavatel a pak by dostal pár dní od sociálky a byl by uschopněný. Šel by na týden do práce a opět onemocněl, měl by náhradu za celé 3 týdny a pak pár dní od sociálky a tak pořád dokola? Je to opravdu takto?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).