Hlavní navigace

náklad na dopravu §24 čl.2 pís zt/silnič

  • (neregistrovaný) 90.176.103.---

    13. 12. 2012 11:07

    Dobrý den,
    prosím o upřesnění, zda paušální výdaj na dopravu dle ZDP §24,čl 2 pís zt -při použití 80% z max částky - je podmíněn nebo vzniká povinnost uhrazení silniční daně. Pokud ano, pak v jakém rozsahu - stačí 1 den z měsíce?-.
    Děkuji za odpověď.
    Vagunda

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 12. 2012 11:10

      v.e.n.d.y.

      Re: náklad na dopravu §24 čl.2 pís zt/si
      Pokud používáte vozidlo k podnikání, musíte platit silniční daň (nemá návaznost na daň z příjmů, tedy skutečné nebo paušální náklady). Jako OSVČ si nemůžete vybrat variantu silniční daně denní (25,-), ta je jen pro vozidlo zaměstnance. Musíte platit roční (nebo poměrnou část) sazby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).