Hlavní navigace

Hodnota vývozu - prosím p. Janu N.

  • (neregistrovaný) 90.181.217.---

    13. 12. 2012 11:29

    Mám ještě prosbu. Znovu se vracím k uvádění vývozu do daňového
    přiznání k DPH. Pokud budu ctít hodnotu fakturovanou, tzn. budu
    se řídit úplatou podle § 36, k přepočtu bych měla použít kurz účetní jednotky (§4) nebo kurz celní podle daňového dokladu?

    Vážně nevím, jakou hodnotu jim do DPH dávat, aby nebyly pochybnosti.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 12. 2012 11:48

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Hodnota vývozu - prosím p. Janu N.
      na školení říkali, že do účetnictví kurz ČNB ke dni vystavení faktury,
      do dph přepočítat hodnotu z faktury kurzem ČNB ke dni opuštění EU a překročení do třetí země- datum z potvzení vývozního JSD

    • 13. 12. 2012 15:21

      M1 (neregistrovaný) 90.181.217.---

      Re: Hodnota vývozu - prosím p. Janu N.
      Takže pokud máme pro účetnictví pevný měsíční kurz, tak bych
      měla přepočítávat tímto kurzem, je to tak?
      A mohu vědět, kdo byl školitel? protože ti "moji" si stojí stále za
      statistickou hodnotou.

    • 14. 12. 2012 8:05

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Hodnota vývozu - prosím p. Janu N.
      >>>Mám ještě prosbu. Znovu se vracím k uvádění vývozu do
      >>>daňového
      >>>přiznání k DPH. Pokud budu ctít hodnotu
      >>>fakturovanou,
      >>>tzn. budu
      >>>se řídit úplatou podle § 36, k přepočtu bych měla
      >>>použít kurz účetní jednotky (§4) nebo kurz celní
      >>>podle
      >>>daňového dokladu?
      >>>
      >>>Vážně nevím, jakou hodnotu jim do DPH dávat, aby
      >>>nebyly pochybnosti.
      >>
      >>na školení říkali, že do účetnictví kurz ČNB ke dni
      >>vystavení faktury,
      >>do dph přepočítat hodnotu z faktury kurzem ČNB ke dni
      >>opuštění EU a překročení do třetí země- datum z
      >>potvzení vývozního JSD
      >
      >Takže pokud máme pro účetnictví pevný měsíční kurz,
      >tak bych
      >měla přepočítávat tímto kurzem, je to tak?
      ano
      >A mohu vědět, kdo byl školitel? protože ti "moji" si
      >stojí stále za
      >statistickou hodnotou.
      ing.Fitříková - § 66 -při stanovení hodnoty se postupuje dle § 36
      §36 základnem daně je vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za zdanitelné plnění ..... obdrží hodnotu fakturovatnou, nikoliv statistickou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).