Hlavní navigace

Co dopisujete na faktury?

 • (neregistrovaný) 212.80.64.---

  14. 12. 2012 10:30

  Ahoj, jsem začátečník. Můžete mi poradit, co dopisujete do přijatých faktur? Co všechno musí obsahovat? Já na přijaté faktury dopisuju jen datum přijetí faktury kvůli DPH, ale nepíšu tam např. kdo fakturu přijal nebo zaúčtoval, ani účetní předpis.
  Na vytavených fakturách nemáme jméno pracovníka, který fakturu vystavil, ani účtování.
  Co je nutné na faktury uvádět?

  Díky za vaše rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 12. 2012 10:34

   vaniska (neregistrovaný) 78.80.57.---

   Re: Co dopisujete na faktury?
   Já tedy píši, číslo přijaté faktury (číslo pod kterým ho zavedu ve svém SW), došlo dne, předkontaci. Měly by být i podpisy, ale u nás jsme jen tři a jen já dělám s fakturami, takže ty vynechávám.

  • 14. 12. 2012 11:26

   IrenaM (neregistrovaný) 50.58.16.---

   Re: Co dopisujete na faktury?
   U došlých: razítko došlo dne, podpis kdo fakturu schválil a tím pádem souhlasí s proplacením, číslo, které mi vygeneruje počítač - pod tímto číslem ukládám do šanonu. Účetní předpis také neuvádím.
   Rozdíl máte, pokud dostáváte fakturu ještě ze zahraničí, tam se uvádí přepočet dph, tzv revers charge. (dopisuji kurz, přepočet dph v kč, přepočet základu na kč)

   U vydaných: posílám tak jak vytiskne systém, je tam tedy i jméno kdo vystavil, popř kontakt (to jde udělat určitě u každého SW v nastavení) je dobré to tam uvést pro případné spojení zákazníka na vás. úUčetní předpis také neuvádím. Na fa vydaných, zase rozdíl pokud jsou do zahraničí, uvádí se věta, že fakturujete s 0% v rámci intrakomunitárního plnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).