Hlavní navigace

Znehodnocené zásoby a DPH

  • (neregistrovaný) 178.77.233.---

    14. 12. 2012 10:36

    Pokud dojde k znehodnocení zásob zboží (přerušení dodávky el. energie), ne vinou zaměstnanců, proběhne jeho odpis na účet škod, ale jedná se mi o DPH. Zda se z takto znehdnocených zásob odvádí DPH?
    Děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 12. 2012 11:29

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Znehodnocené zásoby a DPH
      Došlo ke škodní události, měli byste požadovat pojistné plnění na pojišťovně, pak se DPH neodvádí. A škoda je DU do výše plnění od pojišťovny. Nebo prokazatelně provedená likvidace dle § 24 zg) na základě likvidačního protokolu je DU a DPH se také neodvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).