Hlavní navigace

Ušlý zisk zaměstnance-podklad pro odškod

• (neregistrovaný) 88.102.112.---

14. 12. 2012 13:50

Pěkný pátek!
    Prosím, když zaměstnanec byl napaden a byl v prac.neschop. v listopadu 1 týden a teď skončil PN. Požaduje vyčíslení ušlého zisku. Ještě jsem nikdy nedělala, prosím - spočítám průměr. na 1 hod. (má měsíční mzdu) x hod. kdy měl PN a nemohl pracovat, odčtu, kolik jsme mu dali jako náhradu a ztoho vypočítám 15% daň a odečtu. Tento podklad stačí? Zkoušela jsem - kolik by měl výplatu s nemocí a bez nemoci - rozdíl se mi tedy neshodoval. Díky moc za radu!!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2012 14:29

L. (neregistrovaný) 88.102.112.---

Re: Ušlý zisk zaměstnance-prosím!!!
      Díky moc za radu!!!!

• 14. 12. 2012 14:31

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Ušlý zisk zaměstnance-podklad pro od
      Pokud se nejedná o pracovní úraz, nebudete mu žádnou náhradu za ztrátu na výdělku vyplácet.
      Jinak Je to rozdíl mezi průměrným výdělkem za neodprac.hodiny a vyplacenou náhradou a nemoc.dávkami. Vyřizujete přes Kooperati-
      vu ( výpočet, refundace). Z této náhrady se pojistné neodvádí, jen daň.

• 14. 12. 2012 15:03

L. (neregistrovaný) 88.102.112.---

Je to žádost pracovníka pro právníka - o kolik přišel, když nepracoval. Já mu tedy vyplácet nebudu, ale musím mu dát částku podloženou něčím. Díky moc!

• 15. 12. 2012 0:16

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Nemoc měl na přelomu listopadu a prosince? Vezmete jeho hodinový průměr, který platí ve 4. čtvrtletí (to je ten hod. průměr, kterým mu teď ve 4. čtvrtletí platíte např. dovolenou). Tímto hodinovým průměrem vynásobíte všechny jeho pracovní hodiny, které zameškal pro nemoc. Vyjde Vám nějaká suma a od ní odečtete náhradu za nemoc, kterou jste mu platili, předpokládám, že nemoc netrvala déle než 3 týdny a nemocenskou od sociálky tedy nedostával.Pokud by měl i nemocenskou, tak odečtete i tu nemocenskou (tu mu potvrdí sociálka). Rozdíl je ztráta na výdělku. Daň neodečítáte, prostě takto vyčíslíte hrubou ztrátu na výdělku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).